Ben Oynarim » Satranç ve Kart » Dama
8.2 / 10 - 5922

Dama

Bir sonraki Marion Tinsley veya Don Lafferty sen misin? Bilmeyenler için: dama, sekize sekizlik bir kare tahta üzerinde, her bir tarafta oniki taşla ile oynanır. Taşlar çapraz olarak hareket ettirilir ve alınır. Amacınız, rakibinizin tüm taşlarını almak. İyi şanslar!

DamDam
79%
Dama çok eski bir oyundur ama halen çok keyiflidir, özellikle de koleksiyonumuzdan bir oyunu oynarken. En iyi Flash dama oyunlarına sahibiz. Bazılarında bilgisayara karşı oynarsınız, diğerlerinde diğer oyunculara karşı. Bir dama şampiyonu olmak için gerekenlere sahipseniz, taşları yerleştirin ve oyuna başlayın.

Dama tahtası sekiz x sekiz kareden oluşur. Her oyuncu kendi tarafında 12 taşa sahiptir. Taşları ileriye doğru hareket ettirerek, rakibinin taşları üzerinden geçirerek ilerlenir, hedef rakibin tüm taşlarının üzerinden atlayarak, taşları oyun dışı bırakmaktır. Dikkatli olursanız, uzun atlayışlar yapabilir, tek seferde iki veya daha fazla taş alabilirsiniz! İster bilgisayara ister diğer oyunculara karşı oynayın bu basit ve şiddet içermeyen oyundan keyif alacağınızı düşünüyoruz. Dama herkesin favorisi olmayabilir ama birçok insan için çok eğlencelidir. Oyunun basitliği keyiflidir ama kazanmak için izleyebileceğiniz stratejiler vardır.