Ben Oynarim » Klasik Oyunlar » Hapisten Kaçığ
8.9 / 10 - 3913

Hapisten Kaçığ

Orjinal Hapisten Kaçış oyunu 1976'da yayınlanmış. Ve yaratıcısı Atari için bir anda bir başarı olmuştu. Oyunun amacı basit, zıplayan topla dizili tuğlaları yıkmanız gerekiyor. Sizin kontrol ettiğiniz raketle topu zıplatıyorsunuz. Amaç basit olabilir ama bu oyunlar kesinlikle değil!

Hapisten Kaçış ilk geliştirilen video oyunlarından biridir. İlk kez 1976 yılında çıkmıştır ve o yıllarda Atari için hit olmuştur. Adından anlaşılacağı üzere, her seferinde bir tuğla yok ederek tuğla katmanlarından oluşan bir duvardan kaçmaya çalışıyorsunuz. Nasıl? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Zıplayan bir top ile elbette! İşte burada yetenek önem kazanıyor. En iyi haber ise deneyebileceğiniz çok sayıda farklı Flash Hapisten Kaçış oyunumuzun olması.
Bu oyunun temeli basit olmakla birlikte, bir miktar yenilikçilik de içerir. Örneğin Star Ball. Bu Flash Hapisten Kaçış oyununda, bazı tuğlaları kırmak için birkaç vuruş gereklidir ve diğerleri bonus güç ve puanlar içerir. Seviyeler giderek zorlaşır, eğer adınızı en iyiler listesine yazabilirseniz, başarılısınız demektir. Sunduğumuz diğer muhteşem Hapisten Kaçış Flash oyunları Fairy Arkanoid ve Crush Maniacs. Bu iki oyun da kırabildiğiniz kadar tuğlayı kırmanızı sağlar. Biraz farklı olmakla birlikte, onları da seveceğinizi düşünüyoruz. Püf noktası güzel açılar yakalamak ve birçok tuğla kırmak için paleti nasıl doğru kullanacağınızı öğrenmek.
BloxBlox
74%